Blog Technologia

Pierwszy dzień CES 2020

Playstation 5 - Prototyp
Playstation 5 - Prototyp

Jak dobrze wiadomo, dziś tj. 7.01 rozpoczęły się jedne z większych targów technologicznych roku. Mowa oczywiście o targach CES 2020, na których to wielu producentów prezentuje swoje nowe urządzenia. Poza takimi gigantami jak SONY, Samsung, czy LG pojawiły się mniej znane marki oraz takie, o których mogliśmy słyszeć dopiero po raz pierwszy.

Tak właściwie to w Las Vegas, gdzie odbywają się targi mamy dopiero południe, a cała impreza oficjalnie rozpoczyna się o godzinie 18 czasu lokalnego. Dotychczas odbyły się jedynie pierwsze konferencje prasowe, które dały nam kilka kluczowych informacji.

 CES 2020 – Rozczarowania

Playstation 5 - Prototyp
Playstation 5 – Prototyp

Wiadomo chociażby jakie urządzenia na pewno nie pojawią się na tegorocznych targach. Pomimo wcześniejszych spekulacji, na pewno nie zobaczymy nowej konsoli SONY Playstation 5. Można powiedzieć, że japoński producent zawiódł, jednak nie obiecywał premiery urządzenia tak wcześnie. Co najważniejsze, znamy już główne cechy nowej konsoli. W skrócie:

– Dźwięk 3D

– Dysk SSD, który znacznie przyspieszy ładowanie gier

– Haptyczne wibracje

– Adaptacyjne przyciski Triggerów

– Raytracing

– Ultra HD Blu-Ray

LG TV OLED R

Jednym z głównych urządzeń, jakie LG przedstawiło na zeszłorocznych targach był słynny „zwijany” telewizor. Dziś już wiemy, że produkcja ruszy w tym roku. Teraz dlaczego projekt nie przyjmie się w kraju nad Wisłą? Telewizor ma kosztować 60 000 dolarów!

Ciekawostka

Na otarcie łez po zawodzie związanym z Playstation 5 Sony ujawniło swój nowy prototyp przedstawiający elektryczny samochód Vision-S. Na platformie YouTube dostępny jest film, na którym możemy zobaczyć jak on wygląda.

Pozostaje nam czekać do jutra, aby dokładnie zapoznać się z nowymi urządzeniami na targach CES 2020.