Blog Technologia

Ciekawe Gadżety na CES 2020

Samsung S7 Touch
Bezpieczny Dysk SSD

Router D-Link Smart AX5400

D-Link Smart AX5400
D-Link Smart AX5400

Jest to innowacyjne urządzenie, obsługujące WiFi 6, więc możliwe będzie przesyłanie danych z prędkością nawet do 5.4 GHz. Jest to kolosalna wartość, a pełny potencjał wykorzysta jedynie część konsumentów. Dla mniej wymagających klientów D-Link przygotował tańsze rozwiązania, bo warto zaznaczyć, że AX5400 będzie kosztował aż 280 dolarów. Tańsze urządzenia będą dostępne nawet za 120 dolarów i również będą wspierać WiFi 6, lecz będą mniej funkcjonalne od droższego modelu.

Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II

Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II
Klawiatura ThinkPad TrackPoint

Jest to po prostu kultowa klawiatura z laptopów ThinkPad, które stały się popularne w środowisku biznesowym. Jak widać, ludziom spodobał się, chociażby funkcjonalny TrackPad na środku. W tym momencie możemy kupić taką klawiaturę do swojego komputera stacjonarnego. Kosztuje ona jedynie 100 dolarów, a w zamian oferuje niebagatelny design oraz wygodę obsługi, ponieważ urządzenie jest bezprzewodowe.

Samsung Ballie

Samsung Ballie
Samsung Ballie

Ma to być urządzenie, które zmieni oblicze inteligentnych domów. Ballie będzie mogło się poruszać, więc pomoże to kontrolować cały system inteligentnego domu. Dzięki wbudowanej kamerze ta mała piłeczka będzie mogła obserwować otoczenie i odpowiednio zarządzać całym domem. Producent zapewnia, że urządzenie nawet będzie w stanie wezwać służby ratunkowe, gdy dostrzeże, że coś się stało. Dzięki zaawansowanej technologii Ballie jest w stanie rozpoznawać różne przedmioty i jest w stanie przewidywać ludzkie potrzeby. Z praktycznego punktu widzenia, urządzenie będzie w stanie zasłaniać zasłony, kontrolować temperaturę w konkretnych pokojach i wiele innych. Na chwilę obecną jest to jedynie prototyp i nie żadnych konkretnych informacji, takich jak, chociażby cena lub data premiery.

SanDisk SSD o pojemności aż 8 TB

8 TB Dysk SSD
8 TB Dysk SSD

Co więcej, jest to przenośny dysk, więc będzie można korzystać z niego wszędzie. Jest to niewielkie urządzenie, które spokojnie będzie konkurować  z tradycyjnymi dyskami twardymi. Przepustowość aż 20GB/s pozwoli na bardzo szybkie przesyłanie plików poprzez złącze USB. Biorąc pod uwagę ceny obecnych dysków, które nie grzeszą pojemnością, aż strach pomyśleć ile będzie kosztował ten wynalazek.

Samsung S7 Touch

Samsung S7 Touch
Bezpieczny Dysk SSD

Również Samsung zaprezentował swój dysk SSD, który ponadto jest wyposażony w zabezpieczenie, jakim jest czytnik linii papilarnych. Posiadając takie urządzenie, mamy pewność, że nikt niepowołany nie ma dostępu do naszych danych. Co do pojemności, to podstawowy model ma pojemność 500 GB, natomiast najdroższy aż 2 TB. Urządzenie jest bardzo kompaktowe, ponieważ mieści się w kieszeni i waży zaledwie 58 gramów. Dane przekazywane są poprzez złącze USB typu C. Dysk będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku, a ceny zaczną się od 130 dolarów.

Asystent Google

Na tegorocznym CES nowej funkcjonalności doczekał się również Asystent Google. Po pierwsze możliwe będzie planowanie niektórych zadań ( dotyczy do obsługi inteligentnego domu ). Aplikacja od teraz będzie kompatybilna z nowymi sprzętami, a więcej informacji możecie znaleźć tutaj. Aplikacja połączyła się z translatorem Google, więc dodano różne komendy dotyczące tłumaczeń. Kolejna funkcjonalność dotyczy zdalnego kasowania wszelkich danych, zaczynając od kontaktów, kończąc, chociażby na SMS-ach. Nas Polaków może cieszyć fakt, że poprawiono obsługę w języku polskim.