Blog

HTC 5G HUB

Nowe urządzenie marki HTC jest nietypowym punktem dostępowym. Dlaczego nietypowym? – 5G HUB jak sama nazwa wskazuje, obsługuje sieć 5G. Jest to o tyle istotne, że otworzy to nowe możliwości internetowe. O funkcjonalności tego urządzenia będzie napisane w późniejszej części. Tak naprawdę, to HTC 5G HUB z powodzeniem mógłby być zwykłym Smartfonem, ponieważ wewnątrz urządzenia znajdują się zwykłe podzespoły.

Podzespoły

Praca sprzętu jest oparta o system operacyjny Android Pie 9.0. Ponadto procesor Qualcomm Snapdragon 855, który wraz z 4 GB pamięci RAM jest odpowiedzialny za płynną pracę. Z racji, że jest to punky dostępowy, to znalazły się tutaj wszelkie moduły:

– Moduł X50

– Moduły antenowe

– Moduł Qualcomm 60 GHz

– Moduł WiFi

Funkcjonalność

Sprzęt z powodzeniem sprawdzi się w roli mobilnego centrum multimedialnego. HTC 5G HUB, jest w stanie odtwarzać filmy w rozdzielczości nawet 4K. Oczywiście za pośrednictwem portów USB typu C Display Port. Poza tym w urządzeniu znalazły się średniej jakości głośniki stereo, więc możliwe będzie używanie radia internetowego na tym urządzeniu. Ze względu na zastosowanie dotykowego wyświetlacza, możliwe będzie sterowanie urządzeniem oraz wykonywanie na nim prostych czynności.

Samo urządzenie jest w stanie udostępniać WiFi dla nawet 20 użytkowników.

Bateria

Wbudowany akumulator o pojemności 7660 mAh godzin powinien wytrzymać 24 godziny pracy. Wydawałoby się, że to nie dużo, ale pamiętajmy, że to urządzenie ma ciągłą łączność z siecią internetową, więc pobiera dużo energii elektrycznej.

Wyświetlacz

W urządzeniu zainstalowano dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czyli HD. To właśnie ten niewielki ekran pozwala sterować tym urządzeniem. Za jego pośrednictwem poruszamy się po nakładce HTC Sense.

Komunikacja

Co do komunikacji, to poza łącznością bezprzewodową mamy również łączność Bluetooth w wersji 5.0. Komunikacja 5G pozwoli na osiągnięcie rezultatów rzędu 2.63 GB/s dla pobierania oraz 287 Mb/s dla wysyłania.

Złącza i wyposażenie

Ze złącz, dostępne są:

– USB typu C z obsługą Display Port

– Gniazdo Ethernet

– Slot kart Nano Sim

– slot na karty pamięci MicroSD

Co do „wyposażenia”, to poza wspomnianymi wcześniej głośnikami oraz wyświetlaczem, w urządzeniu znalazł się mikrofon oraz czujnik ruchu.

Tagi