Blog

Targi CES 2019 #2

Niestety targi CES dobiegają już końca, a większość najciekawszych produktów została już zaprezentowana wcześniej. Nie oznacza to jednak, że wszystkie urządzenia zostały już przedstawione. W tych ostatnich dniach doznaliśmy jeszcze kilku zaskoczeń, a największym z nich okazał się chyba telewizor firmy LG.

LG TV OLED R

Pierwszy telewizor z możliwością zrolowania go. Wszystko to dzięki elastycznemu ekranowi LG OLED, jaki zastosowano do produkcji tego telewizora. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na targach CES 2019 i skupiło wokół siebie wielu zwolenników. LG OLED R ma zintegrowaną podstawkę, do której “chowa się” ekran. Co więcej, 65 calowy wyświetlacz może pochwalić się rozdzielczością 4K i nie odstaje od “zwykłych” telewizorów. Co prawda można by zastosować rozdzielczość 8K ale przy tym rozmiarze ekranu, i tak otrzymujemy optymalną ostrość. Sprzęt został wyposażony w technologie Dolby Vision oraz Perfect Black, aby otrzymać jak najlepsze kolory. Telewizorem możemy sterować głosowo, dzięki zastosowaniu funkcji LG ThinQ. Ponadto nowy produkt LG wyposażono w Asystenta Google oraz Alexę. Dzięki możliwości zwijania ekranu, producent przygotował kilka trybów działania.
Muzyka, zegar, obraz, nastrój, oświetlenie. Każdy z nich wykorzystuje odpowiednią ilość ekranu co wygląda oszałamiająco.
Sama podstawa wykonana została z metalu, co dodaje elegancji całej konstrukcji. Oczywiście telewizor został wyposażony w wydajny system audio Dolby Atmos o mocy 100W.

LG TV OLED R
LG TV OLED R

Elektryczny motocykl Novus

Jest to kolejny pojazd na tegorocznych targach, aczkolwiek specyfikacją trochę odstaje od ostatnio przedstawianego Harley’a Davidsona. Jedną z większych różnic jest pojemność baterii, ponieważ ma ona starczyć na około 100 kilometrów podróżowania. Motocykl ma osiągać prędkość rzędu 100 km/h, co wynika po części z jego budowy. Do produkcji użyto włókna węglowego dzięki czemu zmniejszono wagę do minimum. Konstrukcyjnie pojazd przypomina rower, ale to jest tylko pierwsze wrażenie. Uruchamiamy go poprzez przycisk umieszczony u góry siedzenia, tuż pod uchwytem na telefon. Smartfon, dzięki dedykowanej aplikacji posłuży nam jako kluczyk do pojazdu. Ponadto możemy używać map Google wraz z nawigacją. Póki co, pojazd jest jedynie prototypem i nie wiadomo kiedy będziemy mogli zobaczyć go w sprzedaży. Cena podobno ma wynosić około 35 tysięcy dolarów.

Lenovo Smart Clock

Kolejny produkt marki Lenovo, ukazał się dziś na targach. Tym razem jest to urządzenie codziennego użytku można by rzec. Lenovo Smart Clock jest inteligentnym zegarkiem wyposażonym w Asystenta Google. Mamy do czynienia tutaj z 4 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 800 x 480 co w zupełności wystarczy. W specyfikacji wyczytamy również o 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Za odtwarzanie dzwieku odpowiedzialny jest mały 3 watowy glośnik. Ekran wyświetla jedynie godzinę i możemy ustawić na nim alarm. Przy tak małej pamięci operacyjnej nie ma możliwości aby zegar pełnił więcej funkcji, ale właściwie zegar ma służyć tylko do tego. Asystent Google zsynchronizuje dane z naszego telefonu i może nam przypominać o np. Nadchodzących wydarzeniach, czy ważnych powiadomieniach. Oczywiście najważniejszą robotę pełni w tym zegarze Asystent Google, z którym możemy rozmawiać i pytać o różne informacje. Lenovo Smart Clock ma pojawić się jeszcze w tym roku i powinien kosztować 80$.

Lenovo Smart Clock
Lenovo Smart Clock

Razer Raptor

27 calowy monitor przeznaczony dla graczy. Produkt charakteryzuje się panelem IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Czas reakcji wynosi 1ms, ale z włączoną funkcją motion blur. Ekran posiada duży kontrast 1000:1 oraz szerokie kąty widzenia rzędu 178 stopni z każdej strony. Monitor został wyposażony w porty: Display Port, HDMI, USB-C, 2 złącza USB 3.1. Razer Raptor obsługuje technologie FreeSync. Cena ma wynosić 700$, a produkt pojawi się w sprzedaży już w tym roku.

Razer Raptor 27"
Razer Raptor 27″

Samsung Notebook Flash

Jest to kolejny laptop Samsunga na tegorocznych targach, wyróżnia go niska cena, ponieważ wersja podstawowa kosztuje 350$. Specyfikacja broni się ceną, ponieważ jest ona jedynie wystarczająca. Znajdziemy w nim procesor Intel Celeron N4000, albo Pentium Silver N5000, 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci na pliki. Notebook Samsunga ma służyć do drobnych prac biurowych zupełnie tak jak Chromebooki, jednak znaczącą różnicą między tymi sprzętami jest system operacyjny. Na Notebooku Flash znajdziemy Windows 10, więc płynność działania stoi pod znakiem zapytania, ponieważ ten system jest dosyć wymagający. 13.3 calowy wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD. Złącza jakie znajdziemy w sprzęcie Samsunga to kolejno: HDMI, USB 2.0, USB 3.0 oraz 2 złącza USB-C. Pamięć będzie można rozbudować dzięki zastosowaniu slotu na karty pamięci micro SD. Myślę że Notebook Flash może zyskać wielu zwolenników, głównie ze względu na swoją cenę.