Blog

Aktualizacja iOS 12.2

Dziś Apple wydało aktualizację systemu iOS 12.2 beta. Użytkownicy iPhone’ów mogą ją przetestować jeżeli uprzednio zapisali się do programu przeznaczonego dla programistów, za 99$ rocznie. Inni użytkownicy będą mogli zapisać się do bezpłatnego programu publicznego beta. Jako „publiczni testerzy” będą mieli za zadanie uruchomić aktualizację na swoich urządzeniach i przesłać informacje o poprawności działania systemu.

Jest to niewielkie uaktualnienie, aczkolwiek wprowadza kilka drobnych usprawnień. Na pewno potwierdziła się plotka o nowej generacji słuchawek AirPods.
Kolejną zmianą jest wprowadzanie obsługi telewizorów Smart TV z technologią AirPlay 2.

Dokonano kilki zmian wizualnych takich jak zmiana ikonki usługi Screen Mirroring oraz ikonka Control Center dla Apple TV Remote również została poprawiona. Zaktualizowano Portfel, a dokładnie interfejs ostatniej transakcji i teraz będzie możliwe sprawdzenie szczegółów dotyczących tej właśnie transakcji. Ponadto w mapach dostępne będzie od teraz możliwe sprawdzenie stanu powietrza, jeżeli włączymy tą opcję w ustawieniach. W wyszukiwarkach pojawiła się możliwość bezpośredniego wyszukiwania propozycji. Na przykład wpiszemy daną frazę, a Google od razu poda nam propozycję witryny.