Blog

Nowa polityka Apple dotycząca płatnych subskrypcji

Ze względu na zażalenia klientów, Apple zaczyna przykładać większą uwagę na aplikacje które wymagają płatnej subskrypcji. Dotychczas wiele warunków umowy nie było widoczne na pierwszy rzut oka, co narażało użytkowników na niepożądane opłaty. Firma powiedziała jasno, że wszystkie opłaty muszą być czytelne i wyraźne. Chodzi tu również o sytuacje, w których napisane jest, że kupujemy pakiet pól roczny za 5$ miesięcznie, przy czym oczywiście opłaca się to bardziej niż płacić pakiet miesięczny za np. 7$ miesięcznie. Od teraz musi być sprecyzowane, że za 6- miesięczny pakiet, zapłacimy w tym wypadku 30$ rozłożone na 6 rat.

Dotychczas wielu ludzi łapało się na takie „okazje” i zdawało sobie sprawę z opłat dopiero po czasie. W związku z tym, decydując się na subskrypcję,musieli opłacić całość pakietu..
Idąc dalej, twórcy aplikacji będą zobowiązani do dokładnego opisania warunków zakupu oraz anulowania subskrypcji. Od teraz nie będziemy musieli się martwić nawet o takie szczegóły jak okres próbny. Nawet najmniejsze szczegóły będą wyraźne i czytelne.l
Z racji że coraz więcej aplikacji i programów, przechodzi na subskrypcyjny model płatności, jest to na pewno dobra informacja dla użytkowników AppStore. Niby taka niewielka zmiana, a zlikwiduje wiele problemów związanych z nieporządanymi płatnościami.