Blog

Android Q z funkcją wykrywania twarzy

W najnowszej wersji oprogramowania Android Q będzie możliwość zastosowania nowego systemu zabezpieczeń jakim będzie funkcja rozpoznawania twarzy. Jest to o tyle dobra wiadomość, że dotychczas aby zastosować takie zabezpieczenia, producenci musieli się trudnić z własnymi systemami, które nie zawsze działały tak jak powinny. Rozwiązania te, można było oszukać za pomocą np. Zdjęcia.
W Androidzie Q znaleziono ustawienie, które sugeruje możliwość rozpoznawania twarzy znane np. z iPhone X. Z pewnością jest to ułatwienie dla producentów smartfonów, gdyż będą mogli umieszczać nowe czytniki w swoich modelach. Ponadto nowe rozwiązanie będzie można wykorzystać nie tylko do odblokowania smartfona, ale również do autoryzacji zakupów oraz aplikacji.

Również Asystent Google skorzysta z nowego rozwiązania Android, ponieważ będzie on mógł personalizować komendy.
Przykładowo, możliwe będzie używanie asystenta przez kilka osób, z których każda z nich będzie miała osobny profil. Co zrozumiałe, funkcja ta będzie dostępna jedynie na urządzeniach wyposażonych w kamerę. Póki co są to jedynie plotki, ale jest to bardzo prawdopodobne rozwiązanie, więc pozostaje czekać na wprowadzenie go.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy funkcja rozpoznawania twarzy będzie oficjalnie dostępna, ale szacuje się jej wprowadzenie przed końcem lata tego roku. Co za tym idzie, jeśli w asystencie Google pojawi się to rozwiązanie, to również dopiero latem.