Blog Technologia

Dlaczego Mac jest lepszy od Windowsa?

Popularność Windowsa

Najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie jest Windows. W takim razie, skoro Mac OS jest lepszy to czemu korzysta z niego tak mało osób? Odpowiedź jest prosta – Urządzenia wyposażone w system Windows 10 są po prostu tańsze od sprzętów Apple. Nie zmienia to jednak faktu, iż są lepsze i warto zastanowić się czy nie opłaca się dołożyć trochę pieniędzy do np. MacBooka.

Laptop z Windows 10
Laptop z Windows 10

Łatwość wyboru

Po pierwsze, Apple ma niewiele urządzeń w ofercie i łatwiej jest dobrać coś dla siebie. Wydawałoby się, że jest na odwrót, ale jak spojrzymy ile mamy na rynku laptopów i komputerów, to dojdzie do nas że są one zwyczajnie podobne. Wybieranie spośród setki podobnych produktów, które nieznacznie różnią się wizualnie mija się z celem. W zasadzie w sklepie Apple znajdziemy 6 rodzajów laptopów / komputerów ( po 3 z każdego rodzaju ).

MacBook jest najtańszą opcją, dalej MacBook Air oraz MacBook Pro, który jest najdroższy, a zarazem najwydajniejszy. Dwa pierwsze modele charakteryzuje niebagatelny design i mobilność, a MacBook Pro ma bardzo dobrą specyfikację. Z komputerów wybierzemy jeden z modeli iMac, iMac Pro lub Mac Pro. Zarówno iMac, jak też iMac Pro są komputerami All In One, natomiast Mac Pro jest osobnym urządzeniem. Aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie model, to do wyboru jest kilka konfiguracji każdego Mac’a. Różnią się one rozmiarami ekranu oraz specyfikacją.

MacBook Pro
MacBook Pro

Chcesz dowiedzieć się więcej? – Odwiedź pełną wersję strony:

Dlaczego Mac jest lepszy od Windowsa?