Blog

CES 2019 Laptopy #1

Na targach CES 2019 codziennie pojawiają się nowe urządzenia. Najczęściej są to komputery oraz sprzęt AGD. Z racji zainteresowania runku laptopami, to właśnie one zaczynają dominować rynek.  Warto przyjrzeć się najciekawszym modelom.

Notebook Samsung Odyssey

Rynek gier jest jednym z najszybciej rozwijających się w ostatnich latach. Producenci zaczynają się prześcigać w tworzeniu nowych modeli stworzonych z myślą o grach komputerowych. Na tegorocznych targach pojawi się kilka modeli laptopów dla graczy. Jednym z nich jest nowy notebook Odyssey marki Samsung. Został on wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2080, sześcio rdzeniowy procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci podręcznej RAM. Laptop posiada 15.6 calowyekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. W laptopie znajdziemy 3 porty USB 3.0, port USB typu C, HDMI oraz Ethernet. Sprzęt waży około 2.25 kilograma i będzie dostępny do zakupu na początku bieżącego roku.

Notebook Samsung Odyssey

ASUS ROG Strix II

Pierwsze co się rzuca w oczy po zobaczeniu tego urządzenia, to klawiatura która ma kolorowe oświetlenie. Laptop będzie dostępny w wersji HERO oraz SCAR. Ten pierwszy ma ekran wielkości 17.3 cala, natomiast HERO posiada ekran 15.6 cala. Matryce w obu urządzeniach mają 144 Hz odświeżania i czas reakcji 3 ms. Podstawowa karta graficzna dla modelu SCAR to Nvidia GeForce RTX 2060, ale możemy wybrać wersję z kartą Nvidia GeForce 2070 (HERO dostępny jest tylko w wersji GeForce 2060). Oba sprzęty wyposażone są w sześcio rdzeniowy procesor Intel Core i7-8750H. Ponadto znajdziemy tam aż 32 GB pamięci RAM. Laptopy są bardzo podobne, gdyż różni je głównie rozmiar ekranu i zastosowanie. Model SCAR stworzony jest z myślą o tytułach FPS i na klawiaturze wyróżnione zostały przyciski W, S, A, D. HERO przeznaczony będzie do gier typu MOBA i wyróżniono klawisze Q, W, E, R.

ROG Strix HERO II
ROG Strix SCAR II

ASUS Zephyrus S GX701

Kolejna propozycja firmy ASUS wyróżnia się głównie designem. Jest to najcieńszy z laptopów ASUSa, ponieważ ma dokładnie 18.7 mm grubości. Ekran ma 17 cali i również ma 144 Hz odświeżania i 3 ms reakcji, jak poprzednio wymieniane modele. Oczywiście wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD. Sercem laptopa jest procesor Intel Core i7-8750H oraz układ graficzny Nvidia GeForce RTX 2080. Laptop posiada gniazdo USB-C za pomocą którego możemy ładować nasze urządzenie. Asus Zephyrus S jest idealną propozycją dla osób które cenią sobie wygodę, mimo iż urządzenie to waży 2.7 kilograma. Laptop powinien zadebiotować w pierwszym kwartale 2019 roku.

ASUS Zephyrus S GX701

ASUS Mothership ROG GZ700

Jest to kolejna innowacyjna propozycja od ASUSa. Z pozoru zwykły 17 calowy laptop, ale jedynym kliknięciem możemy zmienić go w bezprzewodowy komputer. Z monitora możemy wysunąć specjalną podpórkę aby utrzymać go w pionie, a następnie możemy odłączyć monitor od klawiatury i używać go bezprzewodowo. Właśnie dlatego jest to innowacją, ponieważ zasadniczo to urządzenie możemy nazwać komputerem. Ponadto klawiaturę można ustawić pod kątem, aby korzystać z niej wygodniej.

Sprzęt wyposażony jest w najmocniejszy obecnie układ graficzny Nvidia GeForce RTX 2080 MAX-Q. Nowa jednostka pozwala uzyskać wyższą moc i lepsze renderowanie. Ta maszyna waży aż 4.6 kilograma dlatego może już podchodzić pod miano komputera, ponieważ z taką wagą jest zwyczajnie nieporęczny. Przechodząc do samego ekranu, ma on 17.3 cala o rozdzielczości Full HD, częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz oraz 3 ms czasu reakcji. Procesor, który znajdziemy w  ASUS Mothership, to Intel Core i9-8950HK, który osiąga nawet do 4,78 GHz taktowania. Sprzęt pomieści nawet do 64 GB pamięci RAM. W laptopie zastosowano również zintegrowaną grafikę, więc jeżeli nie zależy na mocy obliczeniowej to możemy używać jej, aby wydłużyć czas pracy na baterii. Cena może być oszałamiająca i nie została jeszcze ujawniona.

ASUS Mothership ROG
ASUS Mothership ROG