Blog

Targi CES 2019 #1

8 stycznia rozpoczynają się technologiczne targi CES, które odbędą się w Las Vegas. Zaprezentowane zostanie wiele produktów, zaczynając od komputerów, telewizorów i kończąc na sprzęcie AGD.

Suszarka VOLO GO

Jednym z ciekawszych urządzeń, które się pojawi na tegorocznych targach CES jest suszarka do włosów VOLO GO. Co ciekawe, do działania wykorzystuje ona światło podczerwone, dzięki czemu suszenie włosów trwa krócej. Dzięki zastosowaniu podczerwieni, suszarka VOLO GO nie wytwarza tak wysokich temperatur jak tradycyjna. Ponadto urządzenie działa bezprzewodowo, więc jest jest bardzo wygodne w obsłudze. Stacja dokująca posiada akumulator litowo-jonowy. Przewidywana cena to około 400 dolarów.

Suszarka VOLO GO

Harley- Davidson Live Wire

Kolejnym ciekawym wynalazkiem na  tegorocznych targach jest motocykl Harley- Davidson Live Wire. Jego cena będzie wynosić 29.799$ co może wydawać się dość wygórowaną ceną. Jest to pierwszy elektryczny motocykl i pierwsze co się rzuca w oczy po spojrzeni w specyfikację to przyspieszenie. Pojazd ten osiąga prędkość 60 mil na godzinę (prawie 100 km/h) w czasie zalewie 3.5 sekundy. Motocykl mimo zastosowania elektrycznego napędu, wydaje z siebie bardzo przyjemny dla ucha dźwięk. Podczas tworzenia nowego Harleya, zastosowano w nim moduł LTE do komunikacji z naszym smartfonem. W naszym urządzeniu mobilnym mamy możliwość sprawdzić podstawowe informacje, takie jak przejechany dystans, stan naładowania baterii itp. W motocyklu znajdziemy również moduł GPS, dzięki któremu możemy śledzić nasze trasy i wyświetlać je w aplikacji. Przydatną funkcją może być namierzanie pojazdu w przypadku kradzieży. Akumulator wystarczy na 170 kilometrów jazdy po mieście.

Nvidia Drive Autopilot

Firma Nvidia wypuszcza na rynek coś innego niż kartę graficzną, do czego nas przyzwyczaiła. Stworzyła własny system wspomagający kierowców, ponieważ nie będzie to jeszcze samodzielny system. Na chwilę obecną system ma oferować takie funkcje jak wspomaganie jazdy pasem ruchu, system wykrywania pieszych oraz asystent parkowania. Nvidia Drive Autopilot jest częścią napedów Nvidia do pojazdów. Cały układ ma wykorzystywać jedynie 30 watów mocy, aby jak najbardziej zaoszczędzić energię elektryczną. Pojazdy samojezdne Nvidia mają się pojawić w 2020 roku do użytku firm transportowych.

 

Inteligentny piekarnik Whirlpool Smart Countertop Oven

Whirlpool jest coraz bardziej znaczącym producentem na rynku AGD. Na tegorocznych targach zaprezentowali mini piekarnik, który potrafi identyfikować produkty w nim umieszczone. Jest to o tyle dobra opcja, że nasze jedzenie będzie zawsze idealnie upieczone. Dzięki zastosowaniu kamery wewnątrz urządzenia, piekarnik sam określa pieczony produkt i automatyczne dobiera tryb i temperaturę pieczenia. Piekarnik posiada dedykowaną aplikację Yummly Pro w której mamy podgląd na przygotowywane posiłki i powiadomienia. Tak jak większość obecnych inteligentnych sprzętów AGD, Whirlpool Smart Countertop Oven wyposażony został w Asystenta głosowego Google. Cena produktu ma wynosić 799$ i póki co dostępny jest jedynie w przedsprzedaży.

 

JBL Linkdrive

Jest to kolejne urządzenie wyposażone w Asystenta Google, aby ułatwić nasze codzienne życie. Tym razem jest to rozwiązanie  dla kierowców. Urządzenie JBL podłączamy do gniazda zapalniczki i możemy je sparować z systemem audio w pojeździe, bądź podłączyć przewodowo do gniazda aux. Myślę że rozwiązanie to, sprawdzi się idealnie w starych modelach samochodów, aby nadać im chociaż trochę więcej funkcji. Jak dobrze wiemy, używanie telefonu podczas jazdy jest zabronione, więc za pomocą JBL Linkdrive możemy sterować naszym smartfonem za pomocą głosu. Oczywiście najpierw musimy sparować Linkdrive’a z naszym smartfonem zarówno z system iOS oraz Android. Urządzenie aktywujemy, wypowiadając słowa “Hej Google”. Dalej możemy wydawać kolejne komendy np. Jak dojechać do… Jaka jest pogoda, godzina itp. Mikrofon w jaki wyposażono JBL Linkdrive bardzo dobrze wykrywa nasz głos, przy okazji tłumiąc różne hałasy drogowe takie jak wiatr. System automatycznie wyciszy urządzenia audio kiedy otrzymujemy lub wykonujemy połączenie telefoniczne. Produkt będzie można nabyć za jedyne 60$ już w drugim kwartale tego roku.