Blog

Chrome 72 na Windows, Mac, Android oraz iOS

Chrome 72 na komputerach
Aktualizację można pobrać bezpośrednio ze strony Chrome, lub zainstalować z wbudowanego programu aktualizacji Chrome. Wprowadza ona wiele funkcji, w systemach Windows Mac oraz Linux, zmieniono między innymi menu ustawień. Wreszcie możliwe będzie blokowanie wyskakujących okienek podczas np. Usuwania, czy zamykania strony. Inną ogromną zmianą jest sposób konfiguracji Chromecast’a, ponieważ od teraz będzie to możliwe jedynie przy użyciu aplikacji Google Home na naszym smartfonie. W menu ustawień dodawno funkcję autouzupełniania oraz poprawiono interfejs API, który jest odpowiedzialny zwiększy nasze bezpieczeństwo w sieci. Teoretycznie, w nowej przeglądarce powinno pojawiać mniej błędów, spowodowanych przez oprogramowania innych firm.

Chrome 72 na smartfonach z systemem Android oraz Ios
Przechodząc do Androida,pierwszą zmianą jest nowy sposób wyświetlania historii. Wystarczy na dłużej przytrzymać przycisk powrotu, czyli identycznie jak jest obecnie w komputerach. Możliwie będzie przeniesienie paska zadań na dół ekranu,  co przyczyni się do większej funkcjonalności przeglądarki Chrome względem innych. Wprowadzono również te same zabezpieczenia co na komputerowej wersji Chrome 72. Pasek zadań u dołu ekranu można aktywować już teraz w menu chrome://flags.

Na smartfonach z iOS też jest kilka zmian. Między innymi możliwe będzie dodanie kilku wyszukiwarek w naszej przeglądarce. Poprawiono tłumaczenia istniejących już witryn, a dla nowych stron stworzono nowe tłumaczenia. W asystencie głosowym Siri, dodano skrót do wyszukiwania w Chrome.
Nową aktualizację będzie można pobrać ze sklepu Play oraz AppStore.