Blog

iRobot Terra

Być może nie jest to odpowiednia pora na koszenie trawników, ale już latem będzie zbyt późno żeby myśleć o takich rzeczach. Znana z inteligentnych odkurzaczy firma iRobot planuje wypuszczenie nowego produktu. Tym razem jest to kosiarka z inteligentnym systemem mapowania, używanym dotychczas w odkurzaczach iRobot Roomba. Zamiast specjalnych przewodów ograniczających, mamy do dyspozycji aplikację iRobot Home. W niej możemy dokładnie zaplanować obszar i własne preferncje koszenia. iRobot Terra porusza się po liniach prostych, więc mamy pewność że praca zostanie wykonana dokładnie.
Funkcjonalność
W aplikacji możemy dostosować takie parametry jak wysokość koszenia trawnika oraz określić obszary wyłączone, których nie chcemy obcinać. Przyda się to w sytuacji, gdy nie chcemy ryzykować zniszczenia konkretnych miejsc w ogrodzie. Używając iRobot Terra, nie musimy się martwić o takie czynniki jak deszcz, wiatr, a nawet nierówności w terenie. Dzięki swojej konstrukcji, iRobot Terra może pracować nawet w deszczu i na nierównej nawierzchni.

iRobot Terra
iRobot Terra

Firma iRobot przymierza się również do stworzenia własnego systemu, dzięki któremu możliwa będzie współpraca wszystkich urządzeń. Tak naprawdę wszstko może odbywać się automatycznie jeżeli wszystko zaplanujemy w aplikacji. Proszę sobie wyobrazić codzienne życie pozbawione odkurzania i koszenia. Rozwiązanie to sprawdzi się najlepiej w domach jednorodzinnych z obszernymi ogrodami.
iRobot Terra planuje rozpocząć sprzedaż jeszcze w 2019 roku w Niemczech. Cena nie jest znana, ale można się spodziewać, że będzie nieco wyższa od odkurzaczy Roomba.