Blog

Nowe produkty ulubionej marki Polaków czyli Xiaomi

Sukces Xiaomi w Polsce

Odkąd Xiaomi pojawiło się w Polsce, zyskało popularność oraz uwielbienie klientów. Ich produkty cechują się bowiem świetną jakością wykonania oraz co ważniejsze, niską ceną. Firma zaczęła od smart fonów oraz wielu akcesoriów do nich. Potem doszło do produkcji różnorodnego sprzętu AGD, a dziś oczekujemy na kolejne urządzenia. Xiaomi coraz bardziej naciska na polski rynek, oczekując niemniejszego sukcesu niż dotychczas. Nowymi urządzeniami mają być: 2 Smartwatch’e, Segway, kamera IP oraz TV box.

Mi Box – S TV 4K

Mi Box – S TV 4K
Mi Box – S TV 4K

Zacznijmy od najciekawszego urządzenia, które najprawdopodobniej najbardziej sprawdzi się w polskich warunkach. Smartwatch’e oraz kamerę już widzieliśmy, a TV box nie jest na tyle popularnym sprzętem. To małe „pudełko” działa w oparciu o system Android 8.1 i obsługuje rozdzielczość wideo do nawet 4K Ultra HD HDR przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto ma możliwość instalacji takich usług jak Netflix, czy HBO GO.  Kontynuując urządzenie ma wbudowaną obsługę Google Cast, dzięki czemu zastąpi Chromecast’a. Jeżeli to nadal zbyt mało, to TV box obsługuje asystenta Google, który jest wyzwalany z poziomu pilota i kosztuje 329 złotych.

Segway Ninebot mini

Xiaomi Ninebot mini
Xiaomi Ninebot mini

Kolejnym urządzeniem jest swego rodzaju mini Segway, czyli alternatywa dla elektrycznych deskorolek itp. Pierwszą cechą urządzenia jest duża waga, ponieważ cały sprzęt waży niespełna 13 kilogramów. Jest to dosyć ciężki środek transportu, ale nie będziemy musieli go często nosić, gdyż jego akumulator wystarcza na pokonanie aż 20 kilometrów. Pojemność 18650 mAh mówi sama za siebie i myślę, że jedno naładowanie do pełna wystarczy na kilka dni użytkowania. Co do osiągów tego cuda, to możemy się spodziewać maksymalnej prędkości na poziomie 16 km / h. Co wyróżnia Xiaomi Ninebot Mini na tle innych podobnych „pojazdów”? Ten Segway ma własną aplikację dzięki której możemy na przykład sterować urządzeniem oraz sprawdzać różne funkcje diagnostyczne takie jak chociażby stan naładowania baterii. Sprzęt kosztuje 1999 złotych i aby ograniczyć ryzyko kradzieży, w Segway’u zamontowano alarm przeciwkradzieżowy.

Smartwatch Amazfit Stratos 2 i Amazfit Stratos 2S

Xiaomi Amazfit Stratos 2S
Xiaomi Amazfit Stratos 2S

Jak można się domyślić po nazwie, dwa wypuszczone zostały dwa modele, z których jeden jest lepszą wersją pierwszego. Amazfit Stratos 2 charakteryzuje ceramiczne wykończenie ramki oraz obudowa pokryta włóknem węglowym, dzięki czemu będzie ona odporna na uszkodzenia zewnętrzne. Zegarek wyposażony jest w ekran dotykowy, który w głównej mierze odpowiada za sterowanie zegarkiem, ale do dyspozycji mamy również 3 fizyczne przyciski na obudowie. Dla zwiększenia komfortu użytkowania szkło zostało wykonane w technologii 2.5D, a więc jest zaokrąglone na krawędziach. Bateria w tym modelu ma pojemność 290 mAh, co pozwoli na 5 dni swobodnego korzystania ze Smartwatch’a. Lepszy model różni szkło pokrywające ekran zegarka, ponieważ w modelu

Stratos 2 mamy do czynienia jedynie z Corning Gorilla, natomiast w wersji Stratos 2S znajdziemy szafirowe szkło. Z różnic wiadomo również, że w droższej wersji dostaniemy skórzany pasek. Oba modele zostaną wyposażone w czujnik tętna. Co do cen, to prezentują się one następująco:

Za model Xiaomi Stratos 2 zapłacimy 899 złotych, natomiast model „S” będzie kosztował 250 złotych więcej.

MiJia 360 Home Security Camera 1080p

Xiaomi MiJia 360 Home Security Camera 1080p
Xiaomi MiJia 360 Home Security Camera 1080p

 

Ostatnim już dziś produktem jest kamera IP, a dokładniej MiJia 360 Home Security. Można ją opisać w kilku słowach: nagrywanie 360 stopni w Full HD oraz 10 reflektorów podczerwonych, które wspomogą kamerę w trudnych warunkach oświetlenia. Być może nie zastosowano tu pełnoprawnego nagrywania w 360 stopni, ale dzięki wbudowanemu silnikowi, kamera może obracać się w poziomie. Tak proste rozwiązanie tyle funkcjonalności. Kamerą możemy sterować z poziomu aplikacji Mi Home. W kamerze znalazł się również slot na karty pamięci MicroSD do rejestrowania obrazu. Kamerka kosztuje niewiele, biorąc pod uwagę jej funkcjonalność. Za urządzenie należy zapłacić jedynie 219 złotych.