Blog

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 400S HEPA

Zacznijmy od tego co na pierwszy rzut oka wyróżnia ten sprzęt, a mianowicie łączność WiFi. W końcu nie często mamy okazję spotkać oczyszczacz powietrza aż tak napakowany technologią. Ponadto dzięki łączności bezprzewodowej, możemy kontrolować sprzęt w czasie rzeczywistym. Aplikacja pozwala nam na korzystanie z kilku przydatnych funkcji takich jak np. informowanie o jakości powietrza, układanie harmonogramu oczyszczania powietrza. Kolejną funkcją, która występuje teraz w praktycznie każdym urządzeniu jest obsługa asystenta głosowego Amazon Alexa.

Sprzęt swoje waży, ponieważ jego waga to aż 11 kilogramów, ale jego przenoszenie nie musi być trudne. W jego konstrukcji zastosowano specjalne uchwyty ułatwiające transport. Mimo gabarytów, urządzenie jest dosyć ciche i nie utrudnia wykonywania codziennych czynności tj. chociażby spanie.

Coway Airmega powinien usuwać niemal 100% kurzu z powietrza, a wynika to z zastosowania podwójnego filtru o łącznej powierzchni prawie 150 metrów kwadratowych. W urządzeniu zastosowano zmywalny filtr wstępny, filtr Green True HEPA oraz filtr z węglem aktywnym.

Oczyszczacz prezentuje się bardzo elegancko i nie posiada wielu przycisków na obudowie, gdyż sterowanie głównie odbywa się z poziomu aplikacji. Urządzenie ma ogrom możliwości konfiguracji, oraz automatyczny wentylator, który dostosowuje swoją prędkość do warunków, przy czym producent deklaruje, że nawet na największych obrotach urządzenie będzie działać cicho.

Oczyszczacz dostaniemy za około 800$ na oficjalnej stronie, ale jeżeli się na niego zdecydujemy to będziemy musieli uwzględnić koszty wymiany filtrów, a takowe należy wymieniać średnio co rok. Cena filtrów wynosi około 125 dolarów.

Coway Airmega 400S HEPA
Coway Airmega 400S HEPA