Blog

Asus Zenfone Max Pro M2

Asus Zenfone Max M2 Pro

Już w grudniu swoją premierę będzie miał nowy flagowiec marki Asus- Zenfone Max Pro. Od początku rzuca się w oczy pierwsza zmiana względem poprzednika, a mianowicie charakterystyczne wcięcie u góry ekranu znane między innymi z IPhone’a X.  Dzięki temu zabiegowi, wyświetlacz wypełnia aż 83% przedniego panelu.  We wcięciu znajdziemy czujniki, przednią kamerę o rozdzielczości 13 MP oraz głośnik.

Tak samo jak u poprzednika , na odwrocie znajdziemy 2 obiektywy aparatu oraz czytnik lini papilarnych. Główny obiektyw ma rozdzielczość 12 MP oraz przesłonę F/1.8, natomiast drugi obiektyw ma mniejszą rozdzielczość 5 MP lecz posiada lepszą przesłonę F/2.4. Drugi obiektyw posiada ponadto sensor wykrywania głębi. Telefon posiada możliwość nagrywania filmów w 4K przy 30 FPS, a także w FullHD w 30 albo 60 FPS.

Smartfon waży 170 gram co na dzisiejsze standardy jest przyzwoitą wartością. Dzięki wąskim ramką udało się zmieścić 6.3 calowy wyświetlacz w tak małej obudowie (157.9 x 75.5 x 8.5 mm).

Zamontowano tu wyświetlacz 6.3 calowy o rozdzielczości 1080 x 2280px co daje gęstość pikseli na poziomie 400 pikseli na cal. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS i został zaokrąglony na krawędziach co daje wrażenie 2.5D.

Wewnątrz urządzenia znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 660 oraz układ graficzny Adreno 512. Jednostka główna to 8 rdzeniowy układ o taktowaniu 2.2 GHz. W telefonie dostajemy również 4 GB pamięci podręcznej RAM. Może dziwić fakt, że producent nie zdecydował się na zastosowanie wejścia usb typu C do ładowania. W urządzeniu mamy wbudowany akumulator o pojemności 5000mAh co powinno starczyć na dwa dni użytkowania. Nowy Zenfone Max Pro posiada moduł bluetooth w standardzie 5.0 oraz modem LTE. W urządzeniu mamy wolne 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć przy pomocy karty micro SD o pojemności do  512 GB. Oczywiście na pokładzie nie mogło zabraknąć najnowszego Androida 8.1 Oreo.

Asus Zenfone Max M2

Tego samego dnia pojawi się również trochę gorsza wersja tego smartfona, a mianowicie Asus Zenfone Max

Różni się on kilkoma parametrami. Zacznijmy od ekranu, który przy tym samym rozmiarze ma rozdzielczość jedyni e 720x1520px co przekłada się na gęstość ekranu równą 267 pikseli na cal. Dalej posiada nieco gorszy procesor Qualcomm Snapdragon 632 8-rdzeniowy o taktowaniu 1.8 GHz oraz gorszy układ graficzny Adreno 506. Smartfon posiada jedynie 32 GB pamięci wewnętrznej oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie ma nieco gorszy aparat przedni (8 MP) i gorszy aparat dodatkowy tylny (2 MP). Poza tymi różnicami oczywiście niewielka różnica w wymiarach i wadze oraz o 1000 mAh mniejsza pojemność baterii. Oba modele obsługują Dual Sim.

Oba modele kosztują bardzo mało jak na takie parametry, gdyż na rosyjskim rynku kosztują odpowiednio około 1020 zł za wersję Pro oraz około 730 zł za wersję zwykłą.