Blog

Miejskie hulajnogi elektryczne

Od jakiegoś czasu, na  świecie trwa rozwój komunikacji miejskiej i nie mowa tu o tramwajach, autobusach, bądź metrze. Firmy zaczynają stawiać na prostotę, zaczęło się od rowerów miejskich, które zostały po raz pierwszy wprowadzone w Niemczech przez markę Nextbike. Rozwiązanie to odniosło tak duży sukces, że aż 14 krajów zaczęło korzystać z usług niemieckiej marki  (w tym Polska ). Mimo postępu technicznego, na polskich ulicach wciąż możemy obserwować  wiele rowerów miejskich które wykorzystywane są typowo do jazdy po centrum. Następnie pojawiły się tak zwane „samochody na minuty”, które były idealne do jazdy po  obrzeżach miasta. Niestety na dłuższe wyprawy nie ma co liczyć ponieważ każde miasto posiada swoją strefę po której mogą poruszać się pojazdy. Dosyć niedawno w Polsce zostały wprowadzone hulajnogi elektryczne Lime, które mają usprawnić poruszanie się po mieście.

Zacznijmy od tego, że hulajnogi są bardzo mobilne i nie wymagają od nas wielu umiejętności, w przeciwieństwie do roweru (…)Hulajnoga elektryczna jak na swoje wymiary ma naprawdę dobre osiągi, ponieważ może rozpędzić się do nawet 25 kilometrów na godzinę. Wbudowany akumulator spokojnie starczy na pokonanie kilkunastu kilometrów, ale nie o to chodzi gdyż Lime został stworzony raczej do pokonywania krótkich dystansów. (…)

Aby zacząć jazdę, potrzebujemy aplikacji Lime, w której logujemy się z użyciem numeru telefonu, bądź przez serwis Facebook. Następnie konfigurujemy portfel aplikacji poprzez dodanie karty płatniczej do usługi Lime (Przejazdy opłacają się automatycznie). Teraz możemy zacząć jazdę, wystarczy znaleźć najbliższą hulajnogę i zeskanować jej kod przy pomocy aplikacji.

Dowiedz się więcej pod adresem https://www.elektronika24.pl/blog/miejskie-hulajnogi-elektryczne-lime/