Blog Technologia

HTC Vive Focus Plus

Właśnie zaprezentowany został nowy zestaw gogli wirtualnej rzeczywistości marki HTC. Główną zaletą tego urządzenia, z pewnością jest zastosowanie kontrolerów 6DoF, W praktyce oznacza to, że do kontrolerów będziemy mogli podłączyć samodzielny zestaw słuchawkowy. Będzie to dużo bardziej wygodne rozwiązanie niż tradycyjne podłączanie pod okulary VR. Przeniesie to odczucia z korzystania na wyższy poziom.  

Zostając przy odczuciach, to w nowym HTV Vive Focus Plus, zastosowano technologię ultradźwiękową w swoich kontrolerach. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie ruchów, niż miało to miejsce dotychczas. Za precyzję odpowiedzialny będzie również przycisk, który wykrywa siłę nacisku. Pozwoli to zwiększyć funkcjonalność całego zestawu. 

Co jasne, nowy zestaw Vive Focus Plus jest zdecydowanie lepiej wykonany od swojego poprzednika. Poprawiono w nim niemal wszystkie błędy konstrukcyjne, jakie doskwierały klientom. Poprawiono jakość wykonania zagłówka i zmieniono soczewkę odpowiedzialną za odbijanie obrazu. Zastosowanie soczewki nowej generacji oraz sprawdzonego już układu Qualcomm Snapdragon 835, pozwoliło osiągnąć genialną wydajność sprzętu. Obraz jest wyświetlany na  wyświetlaczu Amoled o rozdzielczości 2880 x 1600 pikseli. Te parametry pozwalają na osiągnięcie bardzo ostrego obrazu, na którym nawet po bliższym spojrzeniu nie widać żadnych pikseli.  

Cena urządzenia lecz producent potwierdził, że nowy Vive Focus Plus pojawi się w sprzedaży już w drugim kwartale tego roku. Jednak mimo iż nie znamy oficjalnej ceny, to spekukuje się, że będzie się ona wahać w okolicy 600 dolarów. Dla porównania, najnowszy Oculus Quest, kosztuje tylko 400 dolarów.