Blog

Powerbanki – Zestawienie w różnych kategoriach cenowych

SAMSUNG 10000mAh
SAMSUNG 10000mAh

Powerbanki – Czym są te niepozorne urządzenia

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy zna znaczenie słowa Powerbank. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. W obecnych Smartfonach ciężko stosować ogromne akumulatory, ponieważ wpłynęłoby to znacznie na ich wymiary. Przeciętny Smartfon pozwala na korzystanie z niego przez jeden dzień. Bynajmniej tak zawsze deklaruje producent – W rzeczywistości, jeżeli intensywnie korzystamy ze swoich urządzeń, to mogą się rozładować nawet po kilku godzinach. Z racji, że obecnie wiele czynności wykonujemy z użyciem Smartfona, to nieuniknione jest podłączenie go do ładowania w ciągu dnia. To umożliwiają nam z kolei tak zwane Powerbanki. Niewielkie i przy tym niedrogie urządzenia są w rzeczywistości jednym ogromnym akumulatorem, który przechowuje energię elektryczną, aby następnie oddać ją do Smartfona, Tabletu bądź innego podobnego urządzenia.

Pojemności

Akurat w aspekcie pojemności Powerbanków jest duży wybór. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oferujących przeróżne pojemności. Z reguły jest to minimum 2500 mAh, ponieważ przynajmniej tyle potrzeba, aby naładować przeciętny telefon, chociaż często to i tak zbyt mało. Dużo producentów idzie w kierunku tworzenia pojemnych urządzeń pokroju 10 000 mAh, a nawet 20 000 mAh. Daje to swego rodzaju swobodę użytkowania, ponieważ naładowane raz urządzenie wystarczy na tydzień użytkowania. Przykładowo, możemy naładować go w nocy z niedzielę na poniedziałek i codziennie raz ładować Smartfon. Najnowsze Smartfony mają baterię o pojemności około 3000 mAh, więc dysponując Powerbankiem 20 000 mAh, możemy naładować telefon prawie 7 razy.

Powerbanki – Różnice

W tych urządzeniach ciężko dopatrywać się jakichkolwiek różnic. Są one proste w obsłudze i mają proste zadanie. Poza pojemnością należy patrzeć na prędkość ładowania. Są Powerbanki, które ładują prądem 1A oraz takie, które ładują prądem 2A. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na prędkość ładowania. Ponadto obecnie większość Powerbanków obsługuje technologię szybkiego ładowania, co przyspiesza cały proces. Z różnic można jeszcze wyróżnić ilość gniazd, ponieważ z reguły dostępne są urządzenia z jednym, lub z dwoma gniazdami USB. Oczywiście im więcej złącz, tym więcej urządzeń można równocześnie ładować.

Urządzenia

Przedział cenowy do 30 zł

Najtańsze urządzenia kupimy już za niecałe 10 zł. Za tą cenę możemy sobie pozwolić na Powerbank Tracer 2600 mAh. Nie jest to oszałamiająca pojemność, ale za tak niską cenę nie można oczekiwać nic więcej. Ma to być urządzenie proste i tanie.

Tracer 2600 mAh
Tracer 2600 mAh

Z racji, że za 20 zł nie kupimy nic lepszego i wszystkie urządzenia do tej ceny różnią się jedynie wyglądem, to przechodzimy od razu do progu 30 zł. W tej cenie zakupimy jedno z dwóch ciekawych urządzeń:

– MANTA MPB002 4000 mAh

– TRUST URBAN Primo 4400mAh

Już pierwsze co się rzuca w oczy, to niewielka różnica w pojemności. Co prawda to tylko 400 mAh, ale to może mieć znaczenie. Poza tym produkt Manta troszkę odbiega designem od rywala. Do mnie przemawia bardziej Powerbank marki Trust, który ponadto posiada diody sygnalizujące. Aczkolwiek gusta są różne, więc w tym zestawieniu znalazł się również bardziej stonowany Powerbank.

TRUST URBAN Primo 4400mAh
TRUST URBAN Primo 4400mAh
MANTA MPB002 4000 mAh
MANTA MPB002 4000 mAh

Za 30 zł kupimy również elegancki Powerbank VAKOSS TP-2574K 5000 mAh. Jest on bardzo smukły, dzięki czemu odnajdzie się nawet w damskiej torebce. Ponadto w Powerbanku znajdziemy diody pokazujące stan naładowania.

VAKOSS TP-2574K 5000 mAh
VAKOSS TP-2574K 5000 mAh

Jednak w cenie 30 zł najlepszym wyborem będzie TRACER Power bank 8400 mAh. Dysponuje on dwukrotnie większą pojemnością od chociażby Powebanka Manta. Ponadto wyposażony on jest w dwa złącza USB ( 1A oraz 2A ), dzięki czemu można ładować np. Smartfon oraz Tablet jednocześnie. Tak jak w poprzednim modelu, w tym też znajdziemy diody informujące o aktualnym stanie naładowania. Należy zwrócić uwagę, że w tym wypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek mobilności, ponieważ urządzenie jest dosyć grube i waży prawie 190 gram. Powerbank naładujemy do pełna w 10-12 godzin jak deklaruje producent.

TRACER Power bank 8400 mAh
TRACER Power bank 8400 mAh

 

Przedział cenowy 30 zł – 50 zł

Urządzeniem otwierającym to zestawienie jest TRUST URBAN Primo 8800mAh, kosztujący dokładnie 50 złotych. Jest to identyczny Powerbank, jak ten za 30 zł natomiast cechuje się dwukrotnie większą pojemnością oraz dwukrotnie większą ilością złącz USB. Jedno wyjście ładuje prądem o natężeniu 1A, natomiast drugie prądem 2A. W zestawie z urządzeniem mamy dwa przewody Micro USB.

TRACER Power bank 8400 mAh
TRACER Powerbank 8400 mAh

Ciekawą opcją wydaje się PowerBase Powerbank BC52 5200 mAh. Wyróżnia się on niewielkim wyświetlaczem siedmiosegmentowym, na którym pokazuje się aktualny stan naładowania baterii. Poza wspomnianym ekranem, urządzenie nie wyróżnia się na tle konkurencji. Cena tego urządzenia to już 45 złotych.

PowerBase Powerbank BC52 5200 mAh
PowerBase Powerbank BC52 5200 mAh

Teraz coś tańszego, ale zarazem o mniejszej pojemności. Chodzi o Powerbank Whitepower Polymer Baterry 3000 mAh. Kosztuje on zaledwie 35 złotych i charakteryzuje się kolorowym designem. Urządzenie jest dostępne w wielu kolorach i prawdopodobnie zostało stworzone dla młodszej grupy konsumentów. Stan naładowania sprawdzimy dzięki wbudowanym czterem diodom LED. W zestawie otrzymujemy przewód w kolorze urządzenia.

Whitepower Polymer Baterry 3000 mAh
Whitepower Polymer Baterry 3000 mAh

Przedział cenowy 50 zł – 70 zł

Ten segment otwiera urządzenie, które wspiera już technologię szybkiego ładowania. Jest nim  PURO Fast Charger 4000 mAh, który został wyposażony w dwa złącza USB. Być może nie dysponuje on ogromną pojemnością, ale z pewnością szybko naładuje nasze urządzenia mobilne. Jedno z gniazd USB wspiera technologię szybkiego ładowania. Urządzenie kosztuje 55 złotych, więc jest najtańsze w tym segmencie.

PURO Fast Charger 4000 mAh
PURO Fast Charger 4000 mAh

Kolejną pozycją jest HAMA X7 Power Pack 7800mAh, który również dysponuje dwoma gniazdami USB, jednak w tym modelu nie znajdziemy technologii szybkiego ładowania. Co ciekawe, zastosowano tu złącza USB oraz USB typu C zamiast standardowo dwóch tradycyjnych USB. Nie wyklucza to jednak możliwości ładowania dwóch urządzeń równocześnie. Prawie 8000 mAh pojemności z powodzeniem wystarczy na trzykrotne naładowanie przeciętnego Smartfona. Ten Powerbank jest już trochę droższy, ponieważ kosztuje 70 złotych.

HAMA X7 Power Pack 7800mAh
HAMA X7 Power Pack 7800mAh

W tej samej cenie kupimy również Powerbank   MANTA MPB970B 7000 mAh, który dysponuje nieco mniejszą pojemnością, ale również mniejszymi wymiarami, co czyni go bardziej mobilnym. Poza tym standardowo dla droższych urządzeń  Powerbank ładuje prądem o natężeniu 2A. W tym modelu znajdziemy też diody LED sygnalizujące stan naładowania akumulatora.

MANTA MPB970B 7000 mAh
MANTA MPB970B 7000 mAh

Przedział cenowy 70 zł – 100 zł

Pierwszy Powerbank dysponujący pojemnością 10 000 mAh. Mowa o TRUST URBAN Primo Thin 10000mAh. Który cechuje się dużym akumulatorem, przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Urządzenie wyposażone jest w dwa gniazda USB, z czego jedno dysponuje mocą 10W (2.1A), natomiast drugie tylko 5W (1A). W tym modelu również znajdziemy diody LED i ciekawy dodatek w postaci małej latarki na boku urządzenia. Koszt tego Powerbanka to 75 złotych

TRUST URBAN Primo Thin 10000mAh
TRUST URBAN Primo Thin 10000mAh

Przechodząc do droższych urządzeń, można zauważyć, że pojawiają się tu już bardziej znane marki takie jak np. Samsung. Ten producent posiada w ofercie Powerbank za 100 złotych, który wspiera technologię szybkiego ładowania. Mowa o modelu SAMSUNG 5100mAh, który, mimo że nie wyróżnia się funkcjonalnością, ponieważ posiada tylko jedno wyjście oraz niespecjalnie pojemny akumulator, to może się przypodobać konsumentom. Samsung jest marką, która wypracowała sobie swego rodzaju zaufanie klientów, więc ich produkty cechują się wysoką jakością wykonania oraz trwałością.

SAMSUNG 5100mAh
SAMSUNG 5100mAh

W tej samej cenie otrzymamy również inny powerbank SAMSUNG 10000mAh, który obsługuje technologię szybkiego ładowania w standardzie Quick Charge 2.0. Jest on bardzo pojemny i posiada dwa wyjścia USB. Ładowanie odbywa się przy pomocy przewodu USB typu C, więc jest to swego rodzaju krok w przód. Urządzenie jest stosunkowo lekkie względem tego, co oferuje, ponieważ waży dokładnie 220 gramów.

SAMSUNG 10000mAh
SAMSUNG 10000mAh

Za równo 100 złotych kupimy również ciekawy Powerbank marki TP-LINK. Jednak jest on nieco większy od poprzednich modeli. Jednak jest on na razie urządzeniem o największej pojemności, ponieważ dysponuje on akumulatorem 10 400 mAh. Urządzenie posiada dwa złącza USB, z czego jedno obsługuje ładowanie prądem 2A. Oczywiście w tym modelu również znalazły się diody LED, które pełnią identyczną funkcję jak we wszystkich Powerbankach.

TP-LINK 10400 mAh
TP-LINK 10400 mAh

 

Cena powyżej 100 złotych

W tej cenie dostępne są przynajmniej dwa rozsądne urządzenia.

Pierwsza propozycja jest dla „potrzebujących” użytkowników, ponieważ urządzenie dysponuje ogromną pojemnością. Za cenę 110 złotych możemy kupić Powerbank HAMA X20 Power Pack 20000mAh. Sprzęt ten wyposażony jest w tylko jeden pełnowymiarowy port USB, a drugi został zastąpiony złączem USB typu C. Producent więc nie wyklucza możliwości równoczesnego ładowania dwóch urządzeń mobilnych. Warto wspomnieć, że gniazdo USB-C obsługuje ładowanie prądem o natężeniu 3A. Producent daje w zestawie przejściówkę z USB-C na Micro USB.

Powerbank HAMA X20 Power Pack 20000mAh
Powerbank HAMA X20 Power Pack 20000mAh

Ostatni Powerbank to HAMA PD-12S, który obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, dzięki czemu możliwe jest ładowanie prądem 3A. Na boku urządzenia znajdziemy takie same złącza jak w poprzednim modelu.

HAMA PD-12S
HAMA PD-12S