Bez kategorii

Nowe Smartfony Motorola w 2019 roku

Motorola dziś oficjalnie potwierdziła, że w 2019 roku wypuści nową serię „G”. Będzie się ona charakteryzowała niską ceną i ciekawą funkcjonalnością. Urządzenie będzie dostępne w czterech wersjach: Moto G7 , Moto G7 Play, Moto G7 Power oraz Moto G7 Plus

 

Urządzenia te będzie można kupić w cenie poniżej 1400 złotych, a będą one oferowały bardzo dobrą wydajność. Oczywiście powyższa cena dotyczy tylko najlepszego modelu, a najtańszy kosztuje aż dwa razy mniej, czyli 700 złotych. Zacznijmy więc od tego teoretycznie najgorszego modelu.

Motorola Moto G7 Play

Jak za cenę 700 złotych, smartfon oferuje całkiem dobrą specyfikację. Urządzenie posiada 5.7 calowy wyświetlacz LCD, o rozdzielczości 1512 x 720 pikseli. Za płynną pracę smartfona odpowiada w miarę dobry procesor Snapdragon 632, który jest wspomagany przez jedynie 2 GB pamięci RAM. Na pliki dostępne jest 32 GB pamięci wewnętrznej, które możemy rozszerzyć kartą pamięci MicroSD. Za tą cenę nie możemy oczekiwać fajerwerków, więc jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Niestety tylna obudowa została wykonana z plastiku, a nie ze szkła, czy chociaż aluminium. Na frontowym panelu znalazł się Notch, czyli wcięcie w ekranie. To właśnie w nim umieszczono przedni aparat oraz głośnik.

Zostając przy aparacie, frontowy obiektyw ma 8 Mpx rozdzielczości oraz przesłonę f/2.2. Na tyle znajdziemy 13 Mpx obiektyw, o przesłonie f/2.0. Motorola zwróciła uwagę na funkcjonalność aparatu, która jest ogromna. Szerzej o funkcjach aparatu wspomniane będzie po omówieniu wszystkich modeli. Co do modelu G7 Play, to na pokrywie baterii znalazł się czytnik linii papilarnych. Niestety w tym modelu zabrakło moduły NFC. Ze złącz znajdziemy tu gniazdo słuchawkowe oraz port USB typu C.

Render Moto G7 Play
Render Moto G7 Play

Motorola Moto G7 Power

Urządzenie kosztuje 900 złotych i charakteryzuje się dużą pojemnością akumulatora, która wynosi 5000 mAh. Producent deklaruje żywotność baterii do nawet 2.5 dnia na jednym ładowaniu. Ale przecież nie za to dopłacamy aż 200 złotych. W urządzeniu znajdziemy już 3 GB pamięci RAM oraz nadal 32 GB pamięci na pliki. G7 Power posiada 6.2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ (1512 x 720 pikseli ). Z racji na zastosowanie pojemnego akumulatora, urządzenie waży prawie 200 gram dokładnie 193 g ). Niestety ciężko poruszać temat design, jeżeli mamy do czynienia z urządzeniem, które ma 1 cm grubości. Decydując się na taki sprzęt, nie powinno nam zależeć na wyglądzie, a raczej na funkcjonalności

Motorola Moto G7

Jako podstawowa wersja urządzenia, Moto G7 nie powinna się wyróżniać niczym specjalnym, a jednak. Za cenę 1200 złotych otrzymujemy bardzo eleganckie urządzenie, które cechuje się dobrą specyfikacją. W Moto G7 znajdziemy ten sam procesor co w poprzednich modelach, lecz z tą różnicą że znajdziemy tu aż 4GB pamięci RAM oraz aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Z różnic warto zauważyć również większą rozdzielczość wyświetlacza – 2270×1080 pikseli, przy zachowaniu rozmiaru ekranu na poziomie 6.2 cala. Przechodząc na tylny panel zauważymy obecność 2 obiektywów. Główny aparat o rozdzielczości 12 Mpx i przesłonie f/1.8 oraz aparat dodatkowy o rozdzielczości 5 Mpx, który służy do wykrywania głębi, aby odpowiednio wyostrzyć zdjęcia.

Z przodu zamiast zwykłego Notch’a, znalazło się rozwiązanie, które kształtem przypomina łzę. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ zajmuje mniej miejsca na wyświetlaczu. We wcięciu znalazł się frontowy aparat o rozdzielczości 8 Mpx. Głośnik przeniesiono na górną krawędź ekranu, w taki sposób że jest on niemal niewidoczny. Warto wspomnieć również o designie, który jest zdecydowanie najlepszy z dotychczas przedstawionych modeli. Małe ramki ekranowe oraz szklana tylna obudowa, to rzeczy których brakowało w poprzednich wersjach. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji, smartfon jest wodo i pyłoodporny. Bateria o pojemności 3000 mAh powinna wystarczyć na dzień korzystania.

Render Moto G7
Render Moto G7

Motorola Moto G7 Plus

Moto G7 Plus 9 cena 1400 złotych ) jest jedynie ulepszoną wersją Motoroli G7. Główną zmianą jest aparat fotograficzny – Główny obiektyw o rozdzielczości 16 Mpx i przesłonie f/1.7 oraz dodatkowy obiektyw identyczny jak w przypadku modelu G7. Na przodzie znalazł się obiektyw o rozdzielczości 12 Mpx i przesłonie f/2.0. Kolejną różnicą jest odrobinę lepszy procesor – Znajduje się tu ośmiordzeniowy procesor procesor Snapdragon 636 o taktowaniu 1.8 GHz. Oczywiście urządzenie jest wyposażone w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci na pliki. Czytnik linii papilarnych został przemieszczony na front smartfona i znajduje się obecnie pod wyświetlaczem.

Render Moto G7 Plus
Render Moto G7 Plus Źródło: OnLeaks

Funkcjonalność i aparat

Android Pie 9.0 jest systemem, który znajdziemy na tym urządzeniu. Został on lekko zmodyfikowany przez producenta, więc jest on bardziej funkcjonalny. Pierwszą zmianą jest lekka modyfikacja wizualna paska nawigacyjnego. Kontynuując, możemy włączyć funkcję automatycznego włączania ekranu w smartfonie, gdy tylko zostanie on podniesiony – Za to odpowiadają wbudowane czujniki. Kolejną ciekawą funkcją jest sterowanie urządzeniem przy pomocy gestów, a jest ich całkiem dużo. Wiele gestów może nam ułatwić życie – Na przykład obrócenie smartfona spowoduje jego wyciszenie, potrząsając telefonem możemy włączyć aparat itp. Dla miłośników muzyki przygotowano funkcję przełączania utworów za pomocą przycisków regulacji głośności ( Działa to tylko przy zablokowanym ekranie ). Również znajdziemy tu Always On Display oraz system, dzięki któremu smartfon nie będzie się blokował gdy z niego korzystamy – Teoretycznie bez sensu, ale przyda się podczas przeglądania galerii.

Poniżej dostępna jest lista trybów w aplikacji aparatu na smartfonie Moto G7. Robi wrażenie, prawda?

– 8-krotny zoom cyfrowy

–  zdjęcie seryjne

–  automatyczny HDR

– samowyzwalacz

–  zoom wysokiej rozdzielczości

–  automatyczne uchwycenie uśmiechu

–  kino grafika

–  ostrość, tryb portretu

–  wycinanka, panorama

– tryb ręczny

–  nieprzetworzone zdjęci

– aktywne zdjęcia

–  kolor dodatkowy

– najlepsze zdjęcie,

– wideo w 4K

–  filmy w zwolnionym tempie

–  filmy poklatkowe

–  wideo z hyperlapse

–  elektroniczna stabilizacja wideo

–  YouTube na żywo

– integracja z Google Lens

Podsumowanie

Podsumowując, nowe smartfony będą dobrą konkurencją głównie ze względu na swoją cenę. Ponadto innowacyjne oprogramowanie oraz wysoka funkcjonalność aparatu tworzą z tego urządzenia naprawdę solidnego konkurenta dla urządzeń w swoim przedziale cenowym.