Bez kategorii

Lg G8 ThinQ – Kolejny Smartfon na MWC 2019 w Barcelonie

Lg nie chce odstawać od swoich konkurentów i zapowiada nowy smartfon LG G8 ThinQ na tegorocznych targach MWC. Może to być solidny konkurent nawet dla chyba najciekawszych składanych smartfonów, na które wciąż czekamy. Być może w nowym smartfonie LG, na pierwszy rzut oka nie ujrzymy nic imponującego, ale prawdopodobnie zobaczymy w nim nowe funkcje systemowe. Jedną nich mają być powietrzne gesty wykonywane nad ekranem urządzenia. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat ceny, ale nie powinna ona być wygórowana.

Dotychczas smartfony z serii G cechowały się w miarę przystępną ceną i tego również oczekujemy w modelu G8 ThinQ. Na frontowym panelu najprawdopodobniej pojawi się rozwiązanie z iPhone’a X, czyli charakterystyczne wcięcie w ekranie. Niestety w tej kwestii LG pozostaje daleko w tyle z np. Samsungiem. Jak wiadomo w nowych Samsungach Galaxy S10 znajdziemy już całkowicie nowe rozwiązanie. Być może LG chce stawiać na sprawdzone rozwiązanie i okaże się to strzałem w dziesiątkę.

Nowe rozwiązania

Z ciekawych innowacji wiadomo, że LG ma pomysł na zamontowanie głośników w ekranie telefonu. Wyeliminowałoby to tradycyjne rozwiązanie i zwiększyłoby komfort użytkowania smartfona. Jeszcze kilka lat temu, gdy nie kładziono aż takiego nacisku na cienkie ramki wokół ekranu, frontowe głośniki Stereo były bardzo pożądane w telefonach. Niestety z racji panującego trendu, głośniki najczęściej znajdowały się na dolnej krawędzi urządzenia. Technologia „Sound on Display”

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ  źródło: OnLeaks

Ekran i specyfikacje

Zostając przy ekranie, będzie to 6.1 calowy wyświetlacz  wykonany w technologii LCD o rozdzielczości 4K. Ze specyfikacji wynika, że dostaniemy 8 rdzeniowy procesor (2.8 GHz, Quad core, Kryo 385 + 1.8 GHz, Quad core, Kryo 385). Za płynną pracę urządzenia odpowiedzialne będzie 6 GB pamięci RAM, oraz układ graficzny Adreno 630 GPU. Fabrycznie będzie 64 GB pamięci na pliki, natomiast możemy je rozszerzyć do nawet dwóch TB. Wiadomo, że w G8 ThinQ znajdzie się podwójny aparat o rozdzielczościach 16 Mpx oraz 20 Mpx. Znalazł się tu również czytnik linii papilarnych. Warto zauważyć, że bateria ulegnie poprawie względem poprzednika, ponieważ znajdzie się tu ogniwo o pojemności aż 3500 mAh.