Bez kategorii

Aktualizacja iOS 13

Jeszcze tylko chwila dzieli nas od aktualizacji systemu iOS 13 w naszych iPhone’ach. Mimo że oficjalnie niewiele wiadomo na ten temat, to jak zawsze pojawiają się odpowiednie plotki i spekulacje. Już wersja iOS 12 wprowadziła dosyć dużo, więc teoretycznie nie powinniśmy oczekiwać fajerwerków. Mimo wszystko, wierzymy, że Apple spełni chociaż część oczekiwań internautów. Do nich należy między innymi wprowadzenie ciemnego motywu. Podejrzewa się wprowadzenie kilku zmian: przeprojektowanie interfejsu początkowego, poprawa zdjęć live, aktualizacje iPad’a oraz wieloplatformowe aplikacje na Mac OS oraz iOS.

 

Ciemny motyw

Na ten tryb czekają wszyscy użytkownicy smartfonów, łącznie z Androidem, ale tam zapowiedziano już ciemny motyw w nowej aktualizacji Android Q. Funkcja ta pozwoli między innymi na przyjemniejsze korzystanie z telefonu po zmroku.

Nowy ekran główny

Mówi się, że Apple pracuje nad całkowicie nowym ekranem głównym w iPhone’ach i iPad’ach. Niewiadomo jak będzie wyglądał nowy ekran główny, ale skoro mówi się o nim jako o ważnej nowości, to możemy się spodziewać hitu.

Multiplatformowe aplikacje

Apple w swojej najnowszej aktualizacji Mac OS Mojave wprowadziło nową platformę z aplikacjami na komputery. Platforma ta ma być również dostępna dla iPhone’ów. Już teraz pojawiają się podstawowe aplikacje takie jak chociażby notatki itp. Byłoby to dobre rozwiązanie, dzięki któremu możliwe by było przenoszenie danych z komputera na smartfon i na odwrót.

Wyciszanie powiadomień z poczty

Kolejną, być może nie tak znaczącą zmianą jest możliwość wyciszania powiadomień z poczty. Może to być pomocne, gdy otrzymujemy masę nieporządanych maili.

Wydłużenie czasu zdjęć LivePhotos

Od teraz, krótki filmik dołączany do Live Photo będzie dwa razy dłuższy. Apple wydłużył ten czas i teraz będzie on wynosił od 3 do 6 sekund.

Nowe funkcje w iPad’ach

Aktualizacja iOS 13 przyniesie również kilka zmian w iPad’ach. Głównymi zmianami mają być wyświetlanie wielu okien w jednej aplikacji oraz możliwość podziału ekranu. Ta druga funkcja ma poprawić wielozadaniowość, ponieważ możliwe będzie korzystanie z 2 aplikacji jednocześnie. Co jak co, ale w tej kewstii Apple pozostaje daleko e tyle, ponieważ takie rozwiązania widzieliśmy już dawno w Androidzie.

Oficjalne wydanie iOS 13

Nowa aktualizacja zostanie oficjalnie przedstawiona w czerwcu na konferencji Worldwide Developers, aczkolwiek dokładną datę poznamy prawdopodobnie w lutym. Zaraz po przedstawieniu systemu, zostanie on udostępniony do beta testów, a na smartfonach pojawi się jesienią, już po wszystkich poprawkach.