Technologia

Nowe Smartfony Sony na MWC 2019

Xperia 10 oraz 10 Plus Zdj. WinFuture
Xperia 10 oraz 10 Plus
Zdj. WinFuture

Sony Xperia 10

W nowym Smartfonie zastaniemy wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 2520 x 1080 pikseli. Co więcej, znajdziemy w nim nietypowe proporcje ekranu 21:9 , więc będzie to dosyć „wysoki” Smartfon. Co do specyfikacji, to w Xperii 10 znajdziemy wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 630, który jest wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na nasze pliki będzie przeznaczone aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu urządzenia zobaczymy dwa obiektywy o rozdzielczości kolejno 13 Mpx oraz 5 Mpx. Smartfon na pewno będzie mógł nagrywać filmy w rozdzielczości nawet 4K, więc o funkcjonalność aparatu nie powinniśmy się martwić. Zostając przy temacie aparatu, to na frontowym panelu znajdziemy 8 Mpx jednostkę. Akumulator o pojemności tylko 2870 mAh przy takim rozmiarze ekranu nie brzmi zbyt dobrze. Należy również dodać, że w urządzeniu znajdziemy tradycyjne złącze słuchawkowe Jack 3.5 mm oraz czytnik linii papilarnych, który jak zawsze w urządzeniach Sony, znajduje się na prawej krawędzi Smartfona.

Sony Xperia 10 Plus

Ten model charakteryzuje się trochę większym rozmiarem wyświetlacza. Zastosowano w nim tę samą rozdzielczość co w modelu wyżej, więc gęstość ekranu będzie trochę mniejsza. W urządzeniu zastosowano lepszy procesor, a mianowicie Qualcomm Snapdragon 660, który wspierany będzie przez 4 GB pamięci RAM oraz taką samą ilość pamięci wewnętrznej co bazowy model. Xperia 10 Plus będzie wyposażona w lepszy podwójny aparat o rozdzielczościach 12 Mpx oraz 8 Mpx. Z racji zastosowanych komponentów oczywistym będzie zastosowanie dużo bardziej pojemnego akumulatora, ale dokładna wartość nie została podana.

Premiera obu urządzeń będzie miała miejsce na targach MWC w Barcelonie, dnia 25 lutego, a więc już niedługo. Ceny obu urządzeń będą prezentować się następująco: Około 350 Euro za Xperia 10 oraz około 430 Euro za lepszy model.

Xperia XZ4

Xperia XZ4
Xperia XZ4

Kolejnym urządzeniem, które będzie miało niebawem premierę, jest Xperia XZ4. Ten Smartfon może pojawić się na rynku również pod nazwą Xperia 10Z lub Xperia 10X. Względem poprzednich modeli, nowa Xperia będzie się charakteryzować o wiele lepszą specyfikacją, ponieważ XZ4 ma być tegorocznym flagowcem japońskiej marki Sony. Pierwsze co się rzuca w oczy, to potrójny aparat główny o rozdzielczościach 52 Mpx, 26 Mpx oraz 8 Mpx. Oczywiście obok aparatu znajduje się doświetlająca dioda LED.  Te liczby sugerują, że aparat będzie chyba główną zaletą tego Smartfona.

Co do procesora, to znajdziemy tu jednostkę Qualcomm Snapdragon 855 wraz z układem graficznym Adreno 640. Ponadto 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Co do ekranu, to XZ4 wyposażony zostanie w 6.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 3360 pikseli. Duża bateria o pojemności 3680 mAh powinna starczyć na dzień użytkowania. W Smartfonie znajdzimy czytnik linii papilarnych, ale nie wiadomo co będzie ze złączem Jack 3.5 mm. Warto wspomnieć, że na rynku pojawi się również wersja Xperia XZ4 z Dual Sim, co jest rzadością w obecnych Smartfonach.