Technologia

Smartwatch z zegarka analogowego? – Dzięki Sony Wena Wrist to możliwe

 

Sony Wena Wrist, to jedynie inteligenta bransoleta, którą podpinamy do dowolnego zegarka, aby uczynić go inteligentnym. Urządzenie nie będzie należało do najtańszych i przed zakupem należy zwrócić uwagę, że jest to tylko bransoleta. W cenie Wena Wrist kupimy całkiem dobry Smartwatch z systemem Android Wear. Jeżeli zależy nam tylko na podstawowych funkcjach Smartwatch’y, to Wena Wrist w zupełności nam wystarczy. Produkt sprawdził się na rynku japońskim, więc teraz przyszedł czas na pojawienie się go w Europie.

Sony Wena Wrist
Sony Wena Wrist

Na opasce znajdziemy bardzo mały wyświetlacz, który pokazuje podstawowe informacje oraz powiadomienia. Ekranik jest umieszczony naprzeciwko tarczy zegarka, więc korzystanie z niego może przysporzyć trochę problemów, ale wszystko wymaga po prostu przyzwyczajenia. Producent o dziwo zdecydował się na zamontowanie modułu NFC w swoim urządzeniu, więc jest możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych. Co do ceny, to będzie ona wynosić ponad 1000 złotych. Niewiadomo ile to będzie dokładnie, ale możemy się spodziewać urządzenia w wielu wariantach, więc ceny mogą się wahać. Do samej bransolety będzie można kupić  do niej dedykowane korpusy Sony Wena.  Jednak samo urządzenie zostało stworzone dlatego, aby zamontować je na tradycyjnym zegarku. Producenci wciąż się prześcigają w tym, żeby stworzyć jak najbardziej klasyczny Smartwatch. Nie ma co się oszukiwać, ale Sony zrobiło to najlepiej, ponieważ możemy uczynić nasz stary, stylowy zegarek uczynić inteligentnym.

Podsumowując, bransoleta Sony Wena Wrist będzie urządzeniem innowacyjnym, łączącym cechy standardowego analogowego zegarka oraz funkcjonalność Smartwatch’a. Czy będzie on warty uwagi, czy może lepiej kupić w tej cenie normalny Smartwatch z Android Wear? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na pewno znajdą się klienci, którym spodoba się nowy produkt. Mimo otaczającej nas elektroniki, wielu ludzi ceni sobie niezawodność oraz design standardowych zegarków analogowych i używa je na co dzień. Od teraz będą mogli przenieść swoje czasomierze na wyższy poziom.