Technologia

Xiaomi Mi Band 4

Nowa opaska firmy Xiaomi doczekała się oficjalnej prezentacji. Jednak zanim produkt wpłynie do Polski, minie trochę czasu. Oczywiście będziemy mogli kupić opaskę wcześniej za pośrednictwem chińskich stron. Jest to pierwszy SmartBand Xiaomi z kolorowym wyświetlaczem Amoled.
Przechodząc do specyfikacji, warto przyjrzeć się bliżej właśnie wyświetlaczowi. Opaska wyposażona jest w ekran o przekątnej 0.95 cala i rozdzielczości 120 x 240 pikseli. Wyświetlacz został pokryty szkłem 2.5D. Mniej ważną informacją jest jasność wyświetlacza, która wynosi 400 nitów.

Opaski z serii Xiaomi Mi Band zasłynęły z długiej pracy na jednym ładowaniu, więc i w tym modelu nie mogło tego zabraknąć. Wewnątrz urządzenia znajduje się akumulator o pojemności 135 mAh, co przełoży się na aż 20 dni pracy.

Mi Band 4 posiada kilka czujników i technologii. Oczywiście znalazły się tu niezbędne do mierzenia aktywności fizycznej żyroskop i akcelerometr. Mi Band łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth 5.0. W droższej wersji modelu znajdziemy również NFC, które możemy wykorzystać na przykład do płatności zbliżeniowych.

Mi Band 4
Mi Band 4

Względem poprzednich modeli ulepszono również wodoodporność, ponieważ urządzenie wytrzyma nawet do 5 atmosfer, czyli aż 50 metrów!
Co do wyglądu, to nie można się doszukiwać szczególnego designu. Jest to standardowa, schludnie wyglądająca opaska sportowa. W sprzedaży dostępna będzie wersja urządzenia Avengers Limited Edition, która jednak będzie nieco odbiegać cenowo od standardowych modeli.

Co do cen, to nie są one dokładnie sprecyzowane i możemy je jedynie przeliczyć z chińskiej waluty. W przybliżeniu podstawowa wersja może kosztować około 90 zł, wersja NFC 120 zł, natomiast wersja limitowana 185 zł. Wszystkie ceny podano bez uwzględnienia podatku.