Technologia

Samsung Galaxy Watch Active

Nowy zegarek Samsung Galaxy Watch Active, wyróżnia się przede wszystkim wysoką wydajnością względem konkurencji. Co ciekawe, nie znajdziemy w nim systemu Android Wear, a autorski Samsung Tizen, który jest odpowiedzialny za płynną pracę systemu. Tizen nie jest tak zasobożerny jak Android Wear, któremu czasem zdarzy się zwyczajnie przyciąć. Samsung wciąż stawia na swoje systemy, więc musi coś w tym być. Generalnie urządzenie będzie niezbyt drogie, jak na to co oferuje. Cena wynosić będzie przynajmniej 329 dolarów, ale musimy być również przygotowani na wyższą kwotę.

Samsung Galaxy Watch Active (fot. 91Mobiles)
Samsung Galaxy Watch Active zdj. 91Mobiles

Specyfikacja

Zaczynając od ekranu, znajdziemy tutaj 1.3 calowy wyświetlacz o rozdzielczości aż 360 x 360 pikseli, co daje imponujący wynik zagęszczenia pikseli na poziomie 318 ppi. Wewnątrz zegarka znajdzie się dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.15 GHz, ale ten układ spokojnie da radę na takim urządzeniu. Pamiętajmy, że na zegarku znajduje się system operacyjny Tizen, a nie Android Wera, więc o wydajność nie powinniśmy się martwić.  Niewielki akumulator o pojemności 230 mAh powinien wystarczyć na przynajmniej jeden dzień działania. Możemy się spodziewać również wersji z większą baterią, tak jak miało to miejsce w przypadku urządzenia Samsung Galaxy Watch, gdzie większy model wyposażony był w dużo większą baterię. Taki „zabieg” był możliwy dzięki większej powierzchni urządzenia.

Funkcjonalność

Głównymi funkcjami jakie oferuje Smartwatch są:

– Pulsometr

– Moduł LTE

– NFC

Na chwilę obecną tylko te funkcje są pewnikami, ale możliwe, że pojawi się również funkcja pomiaru EKG ( Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że pojawi się ona dopiero w kolejnej wersji zegarka ).

Premiery zegarka możemy się spodziewać równocześnie z premierą topowych modeli smartfonów Samsung Galaxy S10.