Baza wiedzy

Xiaomi Mitu – Robot za grosze

Czym jest owe urządzenie?

Xiaomi Mitu, bo o nim mowa to składany robot który może być tak naprawdę wszystkim. Można z niego zbudować naprawdę wiele konstrukcji takich jak ciężarówki, czołgi oraz zwykłe stojące roboty.

Funkcjonalność i możliwości

Gadżet ten to nic innego jak klocki oraz ruchome elementy elektroniczne , które łączymy ze sobą tworząc różne cuda. Zabawką sterujemy z poziomu smartfona, bądź komendami głosowymi. Zasilanie zapewnia akumulator 1700 mAh, co pozwala na 12 godzin zabawy, a naładowanie do pełna trwa jedynie dwie godziny. Zestaw zawiera łącznie prawie tysiąc elementów, a w tym procesor ( Cortex M3 ) oraz silniki sterujące. Robot posiada wbudowanych kilka sensorów i czujników: moduł wifi, moduł bluetooth, żyroskop. Warto dodać że w aplikacji możemy dowolnie programować robota to znaczy np. wyznaczyć jego trasę którą potem sam przejedzie. Do zestawu nie ma dołączonych np. czujników podczerwieni, odległości oraz kolorów, ale możemy je dokupić we własnym zakresie, dodatkowo rozbudowując możliwości robota.

Cena

Teraz może trochę o cenie, ponieważ jest to temat warty poruszenia. 350 zł, tyle pieniędzy musimy wydać aby zaopatrzyć się w ten gadżet. Uważam że jest to naprawdę przystępna cena, biorąc pod uwagę ile kosztują LEGO Mindstorms, czyli podobne zabawki. Warto podkreślić, iż wysyłka do Polski jest darmowa czyli za 350 zł płacimy za całość.

Warianty

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na rodzaj robota, ponieważ są dwie wersje:

https://www.gearbest.com/block-toys/pp_571922.html   – to jest ta wyżej omówiona

Robot stojący Pojazd "latający"

Jest jeszcze wersja robota jeżdżącego : https://www.gearbest.com/rc-robot/pp_934459.html

Pojazdy jeżdżące

Powyższe zdjęcia są jedynie przykładami co można zbudować z klocków z danego zestawu ( Trzeba zaznaczyć że każdy model posiada inne elementy z których można budować inne konstrukcje )